Prefabrik Blog Sayfası

Aktaş Prefabrik Blog Sayfamıza Hoşgeldiniz. Prefabrik Evler Hakında Tüm Sorularınızın Cevabını Bu Adreste.

Prefabrik ev fiyatları modellere göre farklı özellikler içerdiğinden farklı fiyatlarla sunulmaktadır.

Firmamız sizlere düşük fiyatlarla yüksek kalite standartlarını sunmanın ve dünyanın dev kuruluşlarından biri olmanın haklı gururu ile yıllardır üretimine devam etmektedir.

Daha detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçebilir veya Trabzon’da bulunan Showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Prefabrik Ev Fiyatlarına Dahil Olmayan İşler

 • Binanın kurulması için gerekli izinlerin alınması
 • Zemin betonu ( Aktaş Prefabrik tarafından verilecek beton planına uygun olarak yapılacaktır )
 • Zemin ve duvar kaplama işlemleri ( şap, seramik, parke vb. )
 • Taban yalıtımı ( bina ile zemin beton arasındaki yalıtım işleri )
 • Isıtma ve soğutma sistemleri ( kalorifer tesisatı, klima tesisatı vb. )
 • Elektrik ve sıhhi tesisatın harici hat bağlantıları ve abonelik işlemleri
 • Vitrifiye montajları ( klozet, lavabo, duş teknesi, eviye ve bataryalar Aktaş Prefabrik tarafından verilmektedir )
 • Mutfak dolapları
 • Montaj için gerekli elektrik enerjisi
 • Nakliye ve nakliye sigortası
 • Trabzon dışı şantiyelerde montaj ekibinin yemek ve yatak ihtiyacları
 • Trabzon dışı şantiyelerde montaj ekibinin yol masrafları

 

 • Prefabrik evlerin cephe kaplamasında kullanılan HekimBoard fibercement doğal maddelerden üretilmekte olup çevre dostudur.
 • Fibercement içerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulundurmaz.
 • Prefabrik yapıların cephe kaplamasında kullanılan HekimBoard fibercement yanmaz, erimez, mevcut yangının sönmesine yardım eder.
 • Fibercement sudan etkilenmez, su emme oranı betonarme binalara göre daha düşüktür.
 • Fibercement iyi bir ısı ve ses yalıtımı özelliğine sahiptir.
 • Fibercement çelik konutlarda cephe kaplaması olarak ahşap desenli uygulaması ile binalara estetik bir görünüm, insanlara yaşabilir mekanlar sağlar.

Prefabrik evlerin taşıyıcı kontrüksiyonu ST52 yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten kaynaksız olarak üretilmektedir. Çelik evlerin bütün bağlantıları civata somunla sağlanmaktadır. Bu hazır evlerde cephe kaplamaları HEKiMBOARD marka FiBERCEMENT (silika bazlı çimentolu hazır levha) veya TURKSiDiNG marka yalıbaskı yada tuğla desenli levhalarla yapılmaktadır. Bu yapı diğer tüm hazır konutlarda da korunmaktadır. Prefabrik ev fiyatları betonarme yapılara göre çok daha uygun olmaktadır.

NEDEN PREFABRİK EV?

 • Prefabrik Evler 1.derece depreme dayanıklı hazır yapılardır.
 • Prefabrik Evler esnek ve hafif yapılardır. En güçlü depremlerde bile sadece sallanır, yıkılmaz.
 • Prefabrik Evlerin montaj süresi betonarme binalara göre çok daha kısadır. Ayrıca konutların defalarca söküm takımı yapılabilir.
 • Bahsettiğimiz hazır evler her türlü iklim koşuluna uygun ısı ve statik hesaplamalar yapılarak üretilir.
 • Tüm taşıyıcı sistem yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten yapıldığı için paslanmaz, deforme olmaz, Prefabrik Yapı’nın evleri uzun seneler güvenle kullanılabilir.

Şantiye Yapıları: Prefabrike yapılar inşaat sektöründe en çok tercih edilen yapı sistemleridir. Ofis binaları, yatakhaneler, yemekhaneler, wc-duş binaları, sosyal ve ortak yaşam binaları, depo hangar gibi yapılarda kullanılmaktadır.
Prefabrik Evler: Ekonomik, dayanıklı, uzun ömürlü, estetik görünümlü ve hızlı olması sebebiyle ülkemizde kişisel ve toplu konut yapılarında prefabrik evler büyük ölçüde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu evler tek katlı olabildikleri gibi, dubleks ve çok katlı olarak da üretilebilmektedir.
Kamu Binaları: Eğitim, sağlık …v.b. sektörlerde Aktaş Prefabrik Yapı Sistemleri tercih edilmektedir.
Ekolojik Yapılar: Prefabrik yapı elemanlarının çevre dostu ve sürdürülebilir olması nedeniyle ekolojik yapı sistemlerinde çok tercih edilmektedir.

 • Ön üretiminin fabrika ortamında gerçekleştirilmesi nedeniyle insana bağlı hatalar en aza inmektedir. Prefabrike yapıları oluşturan çelik profiller bilgisayar ortamında hesaplanıp tasarlandıktan sonra robotlar yardımı ile şekillendirilmektedir.
 • Prefabrik yapılar diğer klasik yapı türlerine göre 9-10 kat daha hafiftir ve yüksek dayanıma sahiptirler.
 • Hafif çelik yapı teknolojisi kullanılarak üretilen prefabrike sistemler depreme karşı dayanıklıdır. Herhangi bir deprem esnasında bağlantı yerleri cıvata-somun bağlantısı şeklinde olduğundan kopma gerçekleşmez ve esneme sağlanır.
 • Üretimi ve montajı hızlıdır. Prefabrike yapının büyüklüğüne göre 10 ile 20 gün arasında tamamlanabilir.
 • Her türlü iklim koşullarına uyum sağlar ve rahatlıkla tercih edilebilir.
 • Prefabrik yapı elemanları özel paketleme sistemleri ile kolay taşınır ve lojistik avantajı sağlamaktadır.
 • Tek katlı olarak inşa edileceği gibi çok katlı olarak da inşa edilen prefabrik yapı sistemleri uzun ömürlüdür.

Prefabrik evlerin yapımlarında yönetmelik hükümleri, imar planı, ruhsat ve ekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Ruhsatı almak için başvuru yapılması gereken yerler il özel idarelerinin imar büroları veya ilgili belediyelerdir. Ruhsat için dilekçe ile başvuru yapılır. Dilekçe eki olarak da statik proje, mimari proje, tapu, elektrik ve su tesisatı projeleri, röperli veya yoksa ebatlı kroki, resim ve hesapları sunulmaktadır. Gerekli bütün belgeler sunulduktan sonra ruhsat alımı yaklaşık olarak 15 günü bulabilmektedir. Ruhsatı 1 kereye mahsus verilmektedir. Bu nedenle ruhsat alındıktan sonra ilgili projenin 5 yıl içinde tamamlanması gerekmektedir. Bu 5 yıl içinde tamamlanmaz ise süre uzatılabilmektedir.

Bu ürünler arasında öne çıkan bir gurup da prefabrike acil yerleşim yapılarıdır. Acil yerleşim yapılarının tercih edilmesinin başlıca sebebi doğal afetler olarak görünmektedir. Deprem tehlikesi ile yaşayan ülkemizde önceki yıllarda yüksek şiddetli depremler sonucunda acil barınma ihtiyacının ortaya çıktığı Gölcük, Düzce ve Van depremlerinde bu yapılara ihtiyaç duyulmuştur. Bunun yanında sel, heyelan gibi faaliyetler sonrasında kısa sürede barınma ihtiyaçlarının giderilmesi için yine acil yerleşim yapıları tercih edilmiştir.

Acil yerleşim ünitelerine sadece doğal afetler sonrasında değil, doğal olmayan nedenlerden ötürü çok sayıda insanın acil yerleşim ihtiyacı sebebiyle de ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin son yıllarda yeniden şehir yapılanmasını tercih eden ülkelerde kullanılmaktadır. Bunun yanında son yıllarda artan savaş durumu neticesinde zorunlu göç sonrasında mültecilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için acil yerleşim yapıları ön plana çıkmaktadır.

Firmamız bu ihtiyaçlara en iyi şekilde karşılık verebilmek için yüksek üretim gücü ve güvencesi ile, farklı plan tiplerinden oluşan standart ürünlerini en hızlı üretim, en hızlı lojistik ve en hızlı montaj süreçleri göz önünde bulundurarak hazırlamıştır. Hekim Panel Sistem ile üretilen acil yaşam çözümlerinin kurulumu beton zemin üzerine gerçekleştirilir. Uygun olmayan zeminler için acil yerleşim üniteleri şaseli (bina alt zeminli) olarak da üretilebilmektedir. Tüm statik hesaplamalar ve üretim detayları en zor şartlar düşünülerek tasarlanmıştır. Burada asıl amaç en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine barınma imkanı sağlamaktır.

Prefabrik evlerin en çok tercih edilen seçeneklerinden birisi de tek katlı ev çözümleridir. Üretim, nakliye ve montaj süresi oldukça kısadır. Müşterilerini hayal ettiği yaşam alanlarına kavuşturan firmamız her türlü iklim şartına uygun evler üretmektedir. Üretim aşamasında bulunduğu yerin şartlarına göre alanında profesyonel ekibi ile statik hesaplamaları yaparak projeleri detaylandırmaktadır.

Dubleks prefabrik evler iki katlı yaşam alanlarıdır. Firmamız alanında uzman ekibi aracılığıyla hazırladığı özgün tasarımlarının yanında, müşterilerinin özel isteklerine göre de projeleri detaylandırmaktadır. Teknolojik makina ve ekipman alt yapısı ile kendi entegre tesislerinde ürettiği ürünleri dünyanın her yerinde müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Galvanizli hafif çelik sistem teknolojisi kullanılarak son teknoloji ile üretilen villaların dış cephe kaplamasında, Hekim Holding bünyesinde üretilen HekimBoard markalı A1 sınıfı yanmaz HekimBoard fibercement doğal çimento levhalar farklı kesim teknikleri kullanılmaktadır. Yine iç cephe kaplamalarında da üstün özellikli bu malzemenin farklı uygulamalarını görmek mümkündür. Böylece herkesin hayallerini süsleyen bu konut çözümlerine estetik görünüm kazandırılmıştır. Isı ve ses izolasyonu en iyi seviyeye getirilecek şekilde detaylandırılmaktadır. Bu sayede enerji tüketim maliyetleri en düşük seviyeye indirgenmektedir.

İngilizce prefabricate (parçaları önceden hazırlamak) kelimesinden dilimize yerleşmiş prefabrik kavramı; yapıyı oluşturan tüm parçaların önceden fabrika ortamında ön üretiminin yapılarak, montajın yapılacağı yere nakledilerek, daha önceden statik hesaplamaları yapılmış parçaların montajının yapılmasının ardından oluşan yapıların genel adıdır.

Ülkemizde bu kavram Gölcük, Düzce ve Van depremlerinin ardından önem kazanmıştır. Bir çok avantajı ile betonarme yapıların yerine tercih edilen hazır yapılar denildiğinde ilk akla gelen ürünler prefabrike ev çözümleridir. Bunun yanında bir çok amaç için kullanılmaktadır. Bunların başlıcaları: şantiye yapıları, ofisler, sosyal tesisler, okullar, hastaneler, kamp yapıları, askeri yapılar olarak sıralanabilir.

 • Maliyeti düşüktür.
 • Modüler yapılardır ihtiyaca göre üretilebilir.
 • Prefabrik yapılar kısa sürede üretilir ve teslim edilir.
 • Montaj süreleri kısadır.
 • Depreme dayanıklıdır.
 • Üstün ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.
 • Her türlü iklim koşullarına uygun prefabrik yapılar üretilebilmektedir.
 • Estetik görünümlü bu yapılar isteğe göre tasarlanabilmektedir.
 • Sürdürülebilir hammadde ile üretilen ürünler çevre dostudur.
 • A1 sınıfı yanmaz fibercement cephe kaplama malzemesi ile dayanıklıdır.

Aktaş Prefabrik Yapı

Aktaş Fiberglas Konteyner ve Prefabrik Yapı Ltd. Şti. uzman kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışı ile çok kısa sürede bölgesinde sektörün önde gelen isimlerinden biri olmuştur.

İletişim Bilgilerimiz

Yönetim / Satış  : Sanayi Mahallesi, Çimento Fabrikası Karşısı Çınar Sok. Değirmendere/TRABZON
Fabrika  : Beşikdüzü O.S.B. Beşikdüzü TRABZON
Telefon  : (0462) 325 10 89
(0462) 777 77 07
Faks  : (0462) 325 10 89
E-mail  : aktas@aktasprefabrik.com
©2024 Aktaş Prefabrik Yapı Tic. Ltd. Şti. Designed By Pruva Media